8 juli 2025

Nieuwe rotonde op Ruimtebaan moet kruispunt veiliger maken

Vanaf maandag 21 juli starten de werkzaamheden aan een nieuwe rotonde op de T-splitsing van de Ruimtebaan en de Spruitkoolakker. De aanleg van deze rotonde moet zorgen voor een betere doorstroming en meer verkeersveiligheid op het drukke kruispunt. Als alles volgens planning verloopt, zijn de werkzaamheden eind augustus afgerond.

De huidige T-splitsing wordt vervangen door een rotonde om het kruispunt overzichtelijker te maken voor weggebruikers. Dit is volgens de gemeente een belangrijke maatregel om de verkeerssituatie in de wijk veiliger te maken, met name voor fietsers en overstekende voetgangers.

Wegafsluiting en omleiding

Tijdens de werkzaamheden wordt een deel van de Ruimtebaan afgesloten, evenals de Spruitkoolakker. Verkeer wordt in deze periode omgeleid via de Schansbaan en de Akkerdreef. De omleidingsroutes worden ter plaatse met borden aangegeven.

Ondanks de afsluitingen blijven het Conferencepad, de Zegwaartseweg, de ingang van het terrein met de flexwoningen en omliggende voet- en fietspaden gewoon bereikbaar voor verkeer en hulpdiensten.

De werkzaamheden duren naar verwachting tot vrijdag 23 augustus. De gemeente roept weggebruikers op om rekening te houden met extra reistijd en waar mogelijk een alternatieve route te kiezen.

Door Danique Mater

Foto: Gemeente Zoetermeer

Gebaseerd op informatie van de gemeente Zoetermeer, gepubliceerd op de officiële website

 

Nieuwe rotonde op Ruimtebaan moet kruispunt veiliger maken Meer lezen »

‘Out of the Box’ activiteiten in Bibliotheek Forum

Kom op woensdag 23 juli tussen 13.00 en 16.00 uur naar de ‘Out of the Box’ dag in Bibliotheek Forum. Er is van alles te beleven voor kinderen tussen de 4 en 12 jaar oud. Wat doe je normaal in de bibliotheek? Zachtjes praten en rustig zitten. Maar deze dag even niet. Doe mee met verrassende activiteiten in de bibliotheek!

Doorlopende activiteiten

Je kan deze dag meedoen aan verschillende doorlopende activiteiten. Dans er bijvoorbeeld op los in de silent disco, maak een lekkere mocktail of leef je uit bij de sportactiviteit! Er is voor elk kind wat te doen. Sluit vooral aan, aanmelden is niet nodig.

Break-in box ‘Landgoed Welbehagen’

Los samen met andere kinderen een mysterie op door mee te doen aan de break-in box activiteit. De break-in box ‘Landgoed Welbehagen’ vertelt het verhaal over een verdwenen landgoed. Door raadsels op te lossen ontrafelen spelers van 10 tot en met 12 jaar het mysterie. Elk heel uur is er een nieuwe sessie van de break-in box. Er is plek voor 8 deelnemers per sessie. Aanmelden kan via onze website: bibliotheek-zoetermeer.nl.

 

Door Bibliotheek Zoetermeer

Foto ter illustratie 

Gebaseerd op een officieel bericht van de Bibliotheek Zoetermeer

‘Out of the Box’ activiteiten in Bibliotheek Forum Meer lezen »

Start bouw nieuwe tribune bij voetbalclub DSO.

In stadsdeel Oosterheem is voetbalvereniging DSO gestart met de bouw van een nieuwe tribune langs het hoofdveld. De werkzaamheden maken deel uit van een langgekoesterde uitbreiding van de accommodatie aan de Voorweg. De eerste bouwweek zit erop, en de contouren van het bouwwerk zijn inmiddels duidelijk zichtbaar.

Nadat Vrijenban Beton de eerste betonnen basiselementen had geleverd, is aannemer J. Bos en Zn begonnen met de opbouw. Volgens het bestuur verloopt alles volgens planning. De vereniging deelt op haar website een foto-impressie van de voortgang en laat weten dat er wekelijks updates volgen.

De nieuwe tribune moet zorgen voor meer comfort en beschutting voor toeschouwers, en draagt bij aan de verdere professionalisering van de club. Over het precieze aantal zitplaatsen of de verwachte opleverdatum is nog niets bekendgemaakt.

Voetbalvereniging DSO (Door Samenspel Overwinnen) is een van de grootste voetbalclubs van Zoetermeer. De club werd opgericht in 1991 en heeft haar thuisbasis op Sportcomplex Bentwoud. Met honderden leden, een actieve jeugdopleiding en een sterke vrijwilligersbasis speelt DSO een belangrijke rol in het sportieve leven van de stad.

De nieuwe tribune biedt in de toekomst meer comfort voor toeschouwers en past binnen de ambitie van de club om haar faciliteiten te verbeteren en te professionaliseren. Informatie over het aantal zitplaatsen of de verwachte opleverdatum is nog niet gedeeld.

Door Danique Mater

Foto ter illustratie

Gebaseerd op een facebookbericht van voetbalvereniging DSO

 

Start bouw nieuwe tribune bij voetbalclub DSO. Meer lezen »

Voormalige Chinees in Buytenwegh maakt plaats voor nieuwbouwproject

In de wijk Buytenwegh start binnenkort een nieuw kleinschalig woningbouwproject aan de Paul Scholtenrode. Op de plek waar eerder jarenlang een Chinees restaurant gevestigd was, komen vier nieuwe woningen: drie benedenwoningen en één maisonette. Het project is ontworpen door architect Ruud van Bochove.

De benedenwoningen krijgen elk een oppervlakte van circa 80 vierkante meter en bestaan uit een woonkamer, twee slaapkamers, een aparte keuken en een badkamer. Aan de achterzijde beschikken de woningen over een tuin die doorloopt tot aan het water. Daar komt ook een vlonder, waardoor bewoners direct aan het groen en het water kunnen zitten.

De vierde woning wordt een maisonette van ongeveer 100 vierkante meter, verdeeld over twee verdiepingen. Op de eerste verdieping bevinden zich de entree en slaapvertrekken; op de bovenste verdieping ligt het woongedeelte met uitzicht op de omgeving.

Het nieuwbouwplan is een herontwikkeling van een locatie die sinds dit voorjaar leegstaat. Het Chinese restaurant dat hier gevestigd was, sloot in maart 2025 na veertien jaar zijn deuren. Daarmee kwam een einde aan een vertrouwd beeld in de buurt. De herontwikkeling biedt nu ruimte voor nieuwe woningen, passend binnen de bestaande woonwijk.

Volgens het wijkplatform Buytenwegh is het ontwerp afgestemd op de omgeving. Het nieuwe woonblok blijft kleinschalig en behoudt het open karakter van het straatbeeld aan de Paul Scholtenrode. Ook wordt met het project ingezet op behoud van uitzicht en groen in de directe omgeving.

De plannen bevinden zich momenteel in de voorbereidende fase. Een exacte startdatum voor de bouw is nog niet bekendgemaakt.

 

Door Danique Mater

Foto en ontwerp zijn van Ruud van Bochove

Gebaseerd op openbare informatie van het Wijkplatform Buytenwegh en berichtgeving van Indebuurt Zoetermeer

 

 

Voormalige Chinees in Buytenwegh maakt plaats voor nieuwbouwproject Meer lezen »

Reünie oud brandweer medewerkers

Voor veel oud-medewerkers van de brandweer Zoetermeer voelt het als de dag van gisteren: diensten draaien in de oude kazerne, oefenen met collega’s of rennen naar een spoedmelding. Toch is het al jaren geleden dat de brandweerorganisatie in Zoetermeer zelfstandig was. Op 1 november 2025 komt er voor het eerst sinds lange tijd een reünie voor medewerkers van nog voor de regionalisatie in 2010 en de organisatie zoekt nog naar oud-collega’s om de lijst compleet te maken.

De redactie ontving onderstaande oproep, afkomstig van de organisatie van de reünie:

Het is er echt tijd voor: een reünie van al die medewerkers die jaren geleden bij de Zoetermeerse brandweerorganisatie betrokken waren. Medewerkers van “voor” de regionalisatie van 1 januari 2010.

Op 1 november 2025 van 14.00 tot 17.00 uur komen ongeveer 170 medewerkers uit de civiele en operationele dienst bij elkaar in de brandweerpost Oosterheem.

Herinneringen ophalen, gezichten herkennen en vooral “hoe heet jij ook alweer”? Veel “weet je nog”-verhalen en foto’s bekijken op onze digitale fotomuur.

Wij zijn op zoek naar oud-medewerkers.

Ben jij oud-medewerker civiele of operationele dienst van vóór 1 januari 2010 en heb je nog geen uitnodiging ontvangen?

Meld je dan aan via reunie.brandweer.zoetermeer@gmail.com. Wij nemen dan zo snel mogelijk contact met je op.

De organisatie hoopt zoveel mogelijk oud-collega’s bij elkaar te brengen voor een middag vol herinneringen en oude verhalen. Of je nu op de wagen zat, achter de schermen werkte of op kantoor en iedereen die deel uitmaakte van de oude brandweer Zoetermeer is van harte welkom.

Ken jij iemand die bij de brandweer werkte voor 2010? Stuur dit bericht dan vooral door, zodat niemand deze bijzondere bijeenkomst hoeft te missen.

 

Door Danique Mater

Foto: Richard van der Toolen

Bron: ontvangen persbericht van de organisatie van de brandweerreünie Zoetermeer

Reünie oud brandweer medewerkers Meer lezen »

Scroll naar boven