
De tijdelijke sluiting van meerdere sport- en ontmoetingslocaties is het gevolg van de zware sneeuwval van de afgelopen dagen. Hoewel de sneeuw inmiddels grotendeels aan het smelten is, kunnen de gevolgen ervan nog steeds voor onveilige situaties zorgen. Daarom zijn de sporthal aan het Willem Alexanderplantsoen, het atrium van het gebouw aan het Rakkersveld 225 (Castellum) en de zwemzaal van De Veur voorlopig gesloten. Volgens de gemeente is er geen sprake van acuut gevaar, maar is de maatregel nodig om risico’s voor bezoekers en gebruikers te voorkomen.
Voorzorgsmaatregel ondanks dooi
De sluitingen zijn genomen uit voorzorg. Door opgehoopte sneeuw en smeltwater kunnen onder meer daken, entrees en constructies extra worden belast. Andere onderdelen van Castellum en De Veur blijven wel open. Zo zijn de scholen in Castellum toegankelijk en blijven bij De Veur de kinderopvang en de sportzaal gewoon in gebruik. Ook andere sporthallen in de gemeente zijn open, omdat daar geen extra maatregelen nodig zijn. De gemeente benadrukt dat de situatie continu wordt gevolgd, ook nu de sneeuw aan het verdwijnen is.
Meer sluitingen niet uitgesloten
Ondanks het dooien kan niet worden uitgesloten dat bij nieuwe risico’s alsnog meer locaties tijdelijk sluiten. De gemeente houdt de ontwikkelingen nauwlettend in de gaten en grijpt in als dat nodig is. Zodra heropening mogelijk is of wanneer er nieuwe sluitingen volgen, wordt dit direct gecommuniceerd via de website en andere officiële kanalen.