100ste statiegeld bulkmachine in Zoetermeer geopend

100ste statiegeld bulkmachine in Zoetermeer geopend

Zoetermeer heeft er een bijzondere primeur bij. Bij De Bouwhof aan de Edisonstraat is de 100ste statiegeld bulkmachine van Nederland officieel geopend. Daarmee bereikt het landelijke statiegeldsysteem een nieuwe mijlpaal in de strijd tegen zwerfafval en voor betere recycling.

De opening vond plaats in aanwezigheid van wethouder Bouke Velzen, directeur Jeroen Hillen van Statiegeld Nederland en algemeen directeur Jan Bart Huurman van De Bouwhof. Zij namen de machine symbolisch in gebruik door gezamenlijk een hoeveelheid lege flessen en blikjes tegelijk in te leveren.

De plaatsing van de bulkmachine in Zoetermeer komt niet uit de lucht vallen. De PvdA diende eerder een motie in om de komst van een dergelijke machine naar de stad mogelijk te maken. De gemeenteraad stemde in met het voorstel, waarna het plan verder kon worden uitgewerkt. Dankzij deze politieke steun kon de bulkmachine daadwerkelijk worden gerealiseerd.

De bulkmachine maakt het mogelijk om grote hoeveelheden statiegeldverpakkingen in één keer in te leveren. Dat is een stuk sneller en gebruiksvriendelijker dan het één voor één invoeren van flessen en blikjes in een reguliere automaat. Vooral voor gezinnen, verenigingen en ondernemers biedt dit uitkomst. Het statiegeld kan digitaal worden uitbetaald of worden gedoneerd aan een goed doel.

De eerste bulkmachine in Nederland werd in maart 2024 geplaatst. Sindsdien groeit het aantal locaties gestaag. Met de opening van de 100ste machine onderstreept Zoetermeer het belang van een toegankelijk statiegeldsysteem en draagt de stad bij aan het terugdringen van zwerfafval en het bevorderen van hergebruik.

Scroll naar boven