
In de Bossenbuurt in Zoetermeer worden nieuwe sloten aangelegd om de waterkwaliteit te verbeteren. De werkzaamheden maken deel uit van het programma Ons Blauwe Goud, een samenwerking tussen de gemeente en Hoogheemraadschap van Rijnland. In het parkgebied van de wijk worden daarnaast nieuwe wandel- en fietspaden aangelegd en is een eiland gecreëerd dat wordt ingericht voor recreatie.
Op 2 maart staan de betrokken partijen stil bij de voortgang van het project. De bijeenkomst begint bij Kinderboerderij Het Buitenbeest, waar bewoners informatie krijgen over de werkzaamheden. Vervolgens opent wethouder Marijke van der Meer de nieuwe brug naar het eiland in het park. Volgens de wethouder vragen de werkzaamheden veel geduld van bewoners, maar moet de nieuwe inrichting uiteindelijk zorgen voor een aantrekkelijker en groener park.
Namens het waterschap overhandigt hoogheemraad Hans Schouffoer twee moerbeibomen aan de gemeente en bewoners van de Bossenbuurt. De bomen worden geplant als symbool voor de samenwerking tussen Rijnland en de gemeente. De aanleg van de nieuwe sloten aan de noordkant van het Westerpark Zoetermeer en in de Bossenbuurt moet helpen om het watersysteem te verbeteren en de waterkwaliteit te verhogen.
De werkzaamheden in het Westerpark zijn eind 2024 afgerond. In de Bossenbuurt lopen de werkzaamheden nog door tot de zomer van 2026. Volgens de betrokken partijen moeten de maatregelen bijdragen aan schoner water en een betere inrichting van het groen in de wijk. Meer informatie over planning en omleidingen is te vinden via de KWS-app van aannemer KWS en op de website van het programma Ons Blauwe Goud.
Foto: Hoogheemraadschap van Rijnland