30 maart 2026

Schoorsteenbrand woning Sytwinde Nootdorp

Schoorsteenbrand woning Sytwinde Nootdorp

Noorddorp – Zondagavond is de brandweer gealarmeerd voor een schoorsteenbrand bij een woning aan de Sytwinde in Noorddorp. De hulpdiensten kwamen met spoed ter plaatse.

Na de melding van de schoorsteenbrand is de brandweer direct een onderzoek gestart. Om de brand veilig te bestrijden, wordt een hoogwerker ingezet om de schoorsteen te vegen en te controleren.

De bewoners konden op tijd de woning verlaten en raakten niet gewond. Uit voorzorg is een gedeelte van de straat door de politie afgezet.

De inzet van de hulpdiensten trok veel bekijks van buurtbewoners in de omgeving.

Schoorsteenbrand woning Sytwinde Nootdorp Meer lezen »

Scylla zoekt spelers voor interactieve voorstelling ‘Romeo doodt Julia’

Scylla zoekt spelers voor interactieve voorstelling ‘Romeo doodt Julia’

Theaterliefhebbers opgelet: Scylla Theaterproducties is op zoek naar spelers voor een nieuwe, interactieve productie in Zoetermeer. Voor het stuk ‘Romeo doodt Julia’ worden enthousiaste acteurs gezocht die niet alleen willen spelen, maar ook kunnen improviseren en actief contact maken met het publiek. 

De voorstelling, die in oktober te zien is in het CKC Theater, combineert klassiek toneel met een spannend moordmysterie. Het publiek speelt daarbij een belangrijke rol: bezoekers helpen mee om een moord op te lossen door vragen te stellen, aanwijzingen te verzamelen en zelf verbanden te leggen. Het verhaal draait om een theatergroep die in zwaar weer verkeert en als laatste poging Romeo en Julia op de planken brengt. Tijdens een preview gaat het echter volledig mis wanneer er iemand overlijdt op het podium, waarna iedereen verdacht lijkt.

Voor deze productie worden verschillende rollen gezocht, waaronder een inspecteur die het publiek begeleidt, een regisseur en uiteraard Romeo en Julia. De nadruk ligt op samenwerking, spelplezier en het schakelen tussen script en improvisatie. De repetities starten half mei en vinden plaats op vrijdagavonden in Zoetermeer. De voorstellingen staan gepland op 2, 3 en 4 oktober, met audities op 25 april.

Foto: mediapartner Zoetermeer Actief

Scylla zoekt spelers voor interactieve voorstelling ‘Romeo doodt Julia’ Meer lezen »

Zoetermeer start Koningsdag traditiegetrouw met ontbijt op het Stadhuisplein

Zoetermeer start Koningsdag traditiegetrouw met ontbijt op het Stadhuisplein

Een goede start van Koningsdag begint in Zoetermeer al jaren met een gezamenlijk ontbijt. Ook dit jaar organiseert de Lions Club Soetermare voor de tiende keer het inmiddels traditionele Koningsontbijt op het Stadhuisplein. De opbrengst van het evenement gaat volledig naar een goed doel.

Op maandag 27 april kunnen inwoners tussen 09.00 en 11.00 uur aanschuiven voor een ontbijt in het hart van de stad. Het evenement vormt direct ook de officiële opening van Koningsdag, waarbij burgemeester Bezuijen aanwezig is en traditiegetrouw de aubade plaatsvindt met het hijsen van de vlag en het zingen van het Wilhelmus.

Het Koningsontbijt is in de afgelopen jaren uitgegroeid tot een vaste traditie. Bezoekers komen niet alleen voor het eten, maar vooral voor de gezelligheid en het samenzijn. “Het is echt een happening geworden”, aldus de organisatie. Veel deelnemers zien bekenden terug of maken juist nieuwe contacten terwijl ze samen aan lange tafels op het plein ontbijten.

Dit jaar gaat de opbrengst naar het Unlimited Sports Event, een initiatief waarbij zo’n 150 kinderen en jongeren met een beperking kennismaken met verschillende sporten. Door middel van clinics op scholen kunnen zij ontdekken welke sport het beste bij hen past, met als doel om deelname aan sport toegankelijker te maken.

Het ontbijt wordt volledig mogelijk gemaakt door lokale ondernemers en sponsoren. Horeca op het Stadhuisplein stelt de terrassen beschikbaar en vrijwilligers zorgen voor de organisatie. Daardoor kan de volledige opbrengst naar het goede doel gaan. Naast het ontbijt is er ook ruimte voor andere initiatieven. Zo krijgen deelnemers van dagopvangorganisatie Tuingezel een plek bij de ontbijtkraam om zelfgemaakte producten te verkopen.

Ontbijtkaarten zijn te bestellen via www.soetermare.nl. Ze kosten 12,50 euro per stuk. Ook als je niet aanwezig kan zijn kun je via de website het doel steunen met een donatie, laat de organisatie weten.

Zoetermeer start Koningsdag traditiegetrouw met ontbijt op het Stadhuisplein Meer lezen »

Paaspret door heel Zoetermeer, van speurtochten tot de Paashaas

Paaspret door heel Zoetermeer, van speurtochten tot de Paashaas

De lente is begonnen en dat betekent, Pasen is om de hoek. In verschillende wijken en winkelcentra worden de komende dagen volop paasactiviteiten georganiseerd voor jong en oud in Zoetermeer. Van speurtochten tot knutselmiddagen en ontmoetingen met de Paashaas, de stad staat helemaal in het teken van het voorjaar.

In Winkelcentrum Buytenwegh kunnen bezoekers op zaterdag 4 april de Paashaas ontmoeten. Tussen 13.00 en 16.00 uur deelt hij paaseitjes uit, geeft knuffels en gaat hij graag op de foto met kinderen en gezinnen.

Ook in Meerzicht is er genoeg te beleven. Kinderen tot 12 jaar kunnen daar op zoek naar verstopte paaseitjes in de winkels. Wie alle eieren vindt, wordt beloond met een chocoladepaashaas. Daarnaast is er een knutselactiviteit waarbij kinderen hun eigen paasversiering kunnen maken, én is de Paashaas ook hier aanwezig om het feest compleet te maken.

In Oosterheem draait het paasfeest om beleving. Bezoekers kunnen een ritje maken met de kindertrein, de zogenoemde ‘Paaseggspress‘ en met hun kassabon kunnen ze een mooi bosje tulpen plukken. Ook hier ontbreekt de Paashaas natuurlijk niet.

De Dorpsstraat biedt daarnaast extra activiteiten, zoals een knutselmiddag voor kinderen en een paaspuzzeltocht voor het hele gezin. Tijdens deze speurtocht gaan deelnemers langs verschillende winkels en maken ze kans op een prijsje.

Met al deze activiteiten verspreid door de stad laat Zoetermeer zien dat Pasen niet alleen draait om thuis brunchen, maar vooral om eropuit gaan en lekker samen genieten. Voor gezinnen is er dit jaar dan ook meer dan genoeg te doen.

Paaspret door heel Zoetermeer, van speurtochten tot de Paashaas Meer lezen »

Gemeente beloont mantelzorgers opnieuw met jaarlijkse vergoeding

Gemeente beloont mantelzorgers opnieuw met jaarlijkse vergoeding

Vanaf 1 april kunnen honderden mantelzorgers in Zoetermeer weer een beroep doen op de jaarlijkse mantelzorgwaardering van 200 euro. De gemeente stelt deze vergoeding in voor inwoners die langdurig en onbetaald voor een naaste zorgen. 

Mantelzorg is in Zoetermeer een onmisbare pijler geworden. Zonder de inzet van partners, kinderen en vrienden zou de formele zorg in de stad vastlopen. Om die inzet te erkennen, keert de gemeente jaarlijks een geldbedrag uit. Toch komt niet iedereen die een helpende hand biedt automatisch in aanmerking. Om aanspraak te maken op de 200 euro moet de zorg aan specifieke eisen voldoen. De mantelzorger moet minimaal 18 jaar oud zijn en de zorg moet minstens drie maanden aaneengesloten worden verleend voor ten minste acht uur per week. Cruciaal is dat degene die de zorg ontvangt daadwerkelijk in Zoetermeer woont.

Opvallend is dat de waardering elk jaar opnieuw moet worden aangevraagd. Veel inwoners gaan ervan uit dat zij na één aanmelding automatisch op de lijst blijven staan, maar dat is niet het geval. De aanvraagperiode loopt tot 10 november, wat ook de landelijke Dag van de Mantelzorg is.

De uitvoering van de regeling ligt bij Mantelzorgcentraal. Inwoners die moeite hebben met de digitale weg naar de waardering, kunnen terecht bij fysieke inlooppunten in de stad. Zo is er wekelijks een spreekuur in Noordhove & Seghwaert voor wie hulp nodig heeft bij het papierwerk. Naast het geldbedrag probeert de organisatie mantelzorgers ook breder te ondersteunen met informatie en bijeenkomsten, om te voorkomen dat deze groep zelf overbelast raakt.

Gemeente beloont mantelzorgers opnieuw met jaarlijkse vergoeding Meer lezen »

Scroll naar boven