
Park Palenstein in Zoetermeer gaat alsnog op de schop. Het parkje vlakbij de Dorpsstraat wordt groener, krijgt zit- en speelplekken en er komen extra standplaatsen voor marktkramen. Omwonenden balen van de uitbreiding van de weekmarkt. Ze vrezen voor meer overlast.
‘Over praktische zaken zoals op- en afbouw is helemaal niet nagedacht.’ De omwonenden van Park Palenstein zijn dolblij met de vergroening voor hun deur. In de plannen van de gemeente staat dat er vijftig bomen, extra hagen en bloeiende plantensoorten bijkomen. Maar de uitbreiding van de warenmarkt, die iedere zaterdag op het Marseillepad plaatsvindt, is hen een doorn in het oog.
Bewoners ervaren nu al overlast van de markt op het Marseillepad als er ’s ochtends vroeg wordt opgebouwd en met de uitbreiding zijn ze bang dat dat erger wordt. Ook klagen ze over zwerfafval aan het einde van de dag en zijn ze tegen meer stenen in het park Ook de bewoners denken dat de markt genoeg heeft aan het Marseillepad. ‘Er staan slechts elf tot dertien marktkramen. De marktlui vullen de lege plaatsen op met auto’s en lange kramen om de gaten te vullen. Uitbreiding is volkomen onnodig.’
Economiewethouder Jan Iedema (VVD) wil koste wat kost meer plekken voor marktkooplui. ‘De standplaatsen zijn nu op papier niet allemaal bezet. Maar als kooplui met een vergunning zich aanmelden, dan hebben we in de praktijk te weinig plekken. De markt in Rokkeveen draait als een tierelier. De wil om op een markt te staan, is aan het toenemen.’ Volgens Iedema is een andere plek voor de extra kramen geen optie. ‘Dat kost geld en dat gaat af van het budget om het park aan te pakken. Het één hangt met het ander samen.’
Kijk via deze link, terug naar de uitzending van Zoetermeer is het gesprek waar wethouder Jan Iedema meer uitleg geeft over deze situatie.