
Wie de komende tijd de rust wil opzoeken en tegelijkertijd meer wil leren over de lokale flora en fauna, kan op zondag 28 juni aansluiten bij een rondwandeling van de Stichting Vrienden Natuurtuin Zoetermeer.
Tijdens de wandeling, die ruim een uur duurt, neemt een gids bezoekers mee door een landschap dat laat zien hoe de omgeving van Zoetermeer er vroeger uitzag. In deze periode staan veel planten in bloei, waaronder enkele bijzondere soorten.
Zo groeit langs de bosrand het paarsblauw bloeiende groot glidkruid, een vrij zeldzame plant waar wandelaars vaak ongemerkt aan voorbijlopen. Daarnaast wordt onderweg stilgestaan bij de bloeiende kale jonker.

Kale Jonker
Griend en weidemolentjes
De route voert niet alleen langs bloeiende planten, maar besteedt ook aandacht aan de inrichting van het gebied. Onderweg geeft de gids uitleg over de aanwezige insectenheuvels, de griend en de historische weidemolentjes bij de polder.
Daarnaast is er aandacht voor de oever van de veenplas, die momenteel opnieuw wordt ingericht om de natuurwaarde van het gebied te versterken.
De wandeling start om 14.00 uur bij de picknicktafel tegenover het nieuwe Westpunt in het Westerpark. Bezoekers kunnen vanaf de ingang aan de Turfberg, ter hoogte van huisnummer 1, de borden richting de Natuurtuin en het Westpunt volgen.
Deelname aan de rondleiding is gratis. Vanwege de onverharde paden is de volledige route minder geschikt voor rolstoelgebruikers. Een deel van de tuin is wel toegankelijk via een aparte ingang.
Honden zijn niet toegestaan in de Natuurtuin.