
Terwijl de stad scherpe keuzes moet maken, kiezen de coalitiepartijen voor een zevende wethouder. Totale kostenpost voor die extra deeltijdplek? € 1.532.000,- voor de komende bestuursperiode. De oppositie pikt het niet en slaat alarm.
De nieuwe wethouder van cultuur komt namelijk niet alleen: er moet direct een heel leger aan ondersteuning worden ingevlogen. Uit de officiële kostenberekening die boven water is gekomen, blijkt dat de zevende wethouder een gigantische overhead met zich meebrengt.
Om de deeltijder te ondersteunen wordt er direct een fulltime bestuursadviseur (schaal 12), een fulltime bestuurssecretaresse (schaal 7) en een halve perswoordvoerder (schaal 11) op de loonlijst gezet. Samen met de overheadkosten kost dit de Zoetermeerse belastingbetaler maar liefst € 382.536,- per jaar. Uitgesmeerd over de hele bestuursperiode (2026-2030) loopt dat op tot 1,5 miljoen euro.
Vrijwel álle oppositiepartijen hebben hun handtekening gezet onder een keiharde wijziging. Hun belangrijkste argument? Het is simpelweg onnodig. Na het plotselinge vertrek van de vorige cultuurwethouder in november 2025 heeft het college immers een hele lange periode prima gefunctioneerd met slechts vijf wethouders.