
De recreatiegebieden Westerpark en Buytenpark in Zoetermeer kunnen de komende jaren rekenen op extra financiële steun voor beheer en onderhoud. De provincie Zuid-Holland heeft voor de periode 2026 tot en met 2029 een subsidie van € 3.281.780,- toegekend. Met deze bijdrage kunnen de gebieden veilig, aantrekkelijk en goed toegankelijk blijven voor inwoners en bezoekers.
De subsidie is aangevraagd binnen de provinciale subsidieregeling Beheer recreatiegebieden Zuid-Holland. Dankzij de bijdrage kan Zoetermeer blijven investeren in zowel het dagelijkse beheer als het grotere vervangingsonderhoud van beide recreatiegebieden.
Geld voor onderhoud en vernieuwing
De provinciale bijdrage bestaat uit twee onderdelen. Voor het reguliere onderhoud van Westerpark en Buytenpark is voor de periode 2026–2029 bijna € 976.000,- beschikbaar. Daarnaast is ruim € 2,3 miljoen gereserveerd voor groot vervangingsonderhoud.
Het geld wordt onder meer gebruikt voor:
- het onderhouden van groenstructuren en recreatieve voorzieningen;
- het veilig en toegankelijk houden van paden en openbare ruimtes;
- het vervangen en verbeteren van voorzieningen die aan onderhoud toe zijn.
Met de subsidie blijft het mogelijk om de recreatiegebieden duurzaam te beheren en noodzakelijke werkzaamheden uit te voeren.
Belang voor inwoners
Westerpark en Buytenpark zijn belangrijke plekken voor inwoners van Zoetermeer om te wandelen, sporten en ontspannen. Door de financiële bijdrage van de provincie kan het reguliere beheer doorgaan en kunnen grotere onderhoudsprojecten worden uitgevoerd. De gebieden blijven gedurende de subsidieperiode openbaar toegankelijk. Aan de subsidie zijn voorwaarden verbonden, waaronder jaarlijkse voortgangsrapportages en een eindverantwoording over de uitgevoerde werkzaamheden en kosten.
Meerjarige samenwerking
Tot nu toe werden de beheer- en onderhoudskosten van Westerpark en Buytenpark vooral betaald vanuit de reguliere gemeentelijke begroting. Vanaf 2026 draagt de provinciale subsidie bij aan deze kosten. De provincie verstrekt voor de meerjarige subsidie een voorschot dat tussen 2026 en 2029 in termijnen wordt uitgekeerd. Daarmee is voor de komende jaren financiële ruimte beschikbaar om de kwaliteit van de Zoetermeerse recreatiegebieden op peil te houden.
Foto: Zoetermeerisdeplek