Glijbaan De Challenger van zwembad De Watergeus in Zoetermeer wordt hersteld. De gemeente trekt daar ongeveer 185.000 euro voor uit. De werkzaamheden gaan zo’n vijf maanden duren.
Aanleiding is het ingetrokken goedkeuringscertificaat van de glijbaan. De aannemer die het zwembad heeft gebouwd, stelt niet aansprakelijk te zijn voor het probleem. De gemeente heeft daarom zelf een oplossing gezocht. De oorspronkelijke fabrikant van de glijbaan is inmiddels failliet.
Voor het herstel wordt het ontwerp van De Challenger aangepast. Een aantal onderdelen van de glijbaan wordt vervangen en aangepast, met name in de laatste bocht. Daar werd de snelheid als te hoog ervaren. Ook het eerder vervangen, transparante gedeelte van de glijbaan wordt opnieuw teruggeplaatst.
De werkzaamheden kunnen tijdelijk voor overlast zorgen in het recreatiegedeelte van het zwembad. De gemeente benadrukt dat het juridische traject richting de aannemer en mogelijk andere betrokken partijen doorgaat. Daarbij wordt geprobeerd de gemaakte kosten alsnog te verhalen.
Nieuwe technische problemen
Naast de problemen met de glijbaan kampt De Watergeus momenteel met nieuwe technische gebreken. Zo zijn meerdere ventilatoren in het recreatiegedeelte uitgevallen. De mechanische ventilatie werkt daardoor op dit moment slechts minimaal. Soms moet handmatig worden geventileerd. Hierdoor heeft de exploitant minder controle over het binnenklimaat bij het recreatiebad. De defecte ventilatoren worden zo snel mogelijk vervangen. Tot die tijd wordt steeds bekeken of het recreatiebad verantwoord open kan blijven.
De gemeente zegt de hoeveelheid technische mankementen aan het zwembad onacceptabel te vinden. Naast het oplossen van de huidige problemen worden daarom ook organisatorische aanpassingen doorgevoerd om het beheer van de zwembaden weer op een kwalitatief voldoende niveau te krijgen.
Meer nieuws van de redactie van Streekomroep Zoetermeer Lansingerland vind je op onze site, radio, tv en socials!
